Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmarł były dyrektor Teatru Polskiego. Zaskakująca informacja

Zmarł były dyrektor Teatru Polskiego. Zaskakująca informacja

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 19 marzec 2023 19:39
Zdjęcie archiwalne, obecnie trwa przebudowa obiektu Zdjęcie archiwalne, obecnie trwa przebudowa obiektu

Środowisko teatralne z dużym zaskoczeniem przyjęło informację o śmierci reżysera oraz aktora Łukasza Gajdzisa, który miał zaledwie 38 lat. Przez długie lata związany był z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, w latach 2017-2020 był jego dyrektorem.

Z bydgoskim teatrem styczność miał właściwie od 2007 roku, stali bywalcy znali go z różnych sztuk. Jego wybór w 2017 roku, po tym jak okazał się najlepszy w otwartym konkursie, nie był przyjęty specjalnie ciepło przez całe bydgoskie środowisko związane z Teatrem Polskim, władze miasta wypatrywały jednak w tym nadziei, że Gajdzis dokona jego otwarcia na nowych widzów. Trudno ocenić na ile to mu się udało, bowiem po I kadencji w 2020 roku Gajdzis nie ubiegał się o kolejną.

 

Gajdzis mieszkał w Łodzi, tam też ukończył studia związane z teatrem. O jego śmierci poinformowało Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu