Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiedzyń z najgorszym powietrzem z 63 lokalizacji zbadanych w Polsce

Miedzyń z najgorszym powietrzem z 63 lokalizacji zbadanych w Polsce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 marzec 2023 00:41
Miedzyń z najgorszym powietrzem z 63 lokalizacji zbadanych w Polsce Fot: Polski Alarm Smogowy

Polski Alarm Smogowy odwiedził z mobilnymi płucami 60 lokalizacji w Polsce pozostawiając na dwa tygodnie instalacje sztucznych płuc. Pierwszego dnia materiał z których powstały był biały, ale wraz z biegiem kolejnych zaczynał się robić coraz ciemniejszy.

 

,,Zobacz czym oddychasz” - takie hasło towarzyszyło każdej z instalacji. Materiał, z którego powstało sztuczne płuca stawały się każdego dnia coraz bardziej osmolone. A to tylko przez to, że były one wystawione na wpływ powietrza, którym każdego dnia oddychają mieszkańcy. Wśród 63 lokalizacji wytypowanych z Polski, jedne ,,płuca” stanęły na Miedzyniu.

 

Wypadły najgorzej

Co powinno zwrócić naszą uwagę to największe zasmolenie płuc ze wszystkich tych lokalizacji, które miało miejsce na bydgoskim Miedzyniu. Pokazuje to naocznie, że mieszkańcy Miedzynia oddychają jednym z najgorszej jakości powietrzem w Polsce. Tak źle nie wypadały nawet lokalizacje ze Śląska i Małopolski. ,,Płuca” zlokalizowane były naprzeciwko stadionu Gwiazdy.

 

Płuca na Miedzyniu po dwóćh tygodniach ekspozycji. Fot: Polski Alarm Smogowy

 

Miedzyń to dzielnica oparta głównie na zabudowie jednorodzinnej, gdzie właściwie każdy budynek ma swoje źródło ogrzewania. Wiele pieców można uznać wręcz za trucicieli.

 

Organizatorzy akcji z Polskiego Alarmu Smogowego zachęcają mieszkańców, aby korzystali z programów dotacyjnych na wymianę pieców.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu