Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWraca temat ,,prywatyzacji” ulicy Jatki

Wraca temat ,,prywatyzacji” ulicy Jatki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 marzec 2023 06:56
Wraca temat ,,prywatyzacji” ulicy Jatki Fot: Bogusław Białas

Ulica Jatki w obecnym kształcie funkcjonuje od kilku lat, powstała ona po rozbiórce Kaskady, tworząc jeden z ciekawszych pasaży w Bydgoszczy z restauracjami. Właścicielem budynków ulokowanych przy ulicy Jatki jest Adam Sowa, który zainteresowany jest kupnem tej ulicy, wówczas straciła by ona status drogi publicznej.

Temat pojawił się w pracach Rady Miasta już w listopadzie, wówczas wątpliwości miał PiS i Lewica, padały sformułowania, że byłaby to prywatyzacja ulicy. Z uwagi na budzące kontrowersje prezydent zgodził się wycofać sprawę, aby dać kolejne tygodnie radnym na przeanalizowanie sprawy. W praktyce od listopada minęło znacznie więcej czasu, temat jednak wraca. Decyzję o pozbawieniu ulicy Jatki statusu drogi publicznej mają zapaść w najbliższą środę.

 

Specjalnie nowe fakty w tej sprawie się jednak nie pojawiły. Praktycznie zmiana właściciela na prywatnego sprawi, że nieco mniej obowiązków może mieć ZDMiKP odpowiedzialny za utrzymanie dróg miejskich, choć ulica Jatki jest akurat zadaszona. Zadaszenie zrealizował Sowa, przez co dla bydgoszczan Jatki i tak kojarzą się z jego budynkami. Z drugiej strony część radnych ma obawy, że teoretycznie prywatny właściciel mógłby np. ograniczyć przejście ulicą, gdyby chciał.

 

Dyskusja o tym wszystkim planowana jest na przyszły tydzień na komisjach oraz środowej sesji plenarnej Rady Miasta Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu