Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Wojska Polskiego zamiast kładki będzie naziemne przejście dla pieszych

Na Wojska Polskiego zamiast kładki będzie naziemne przejście dla pieszych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 marzec 2023 00:07
Na Wojska Polskiego zamiast kładki będzie naziemne przejście dla pieszych Fot: UMB

Kładka przy Wojska Polskiego na Wyżynach powstała w 1981 roku, pozwala ona przejście nad ulicą oraz zejście na perony tramwajowe. W tym roku kładka obchodzi swoje 40-lecie, niestety znajduje się w złym stanie technicznym, dlatego zapadła decyzja o jej rozbiórce i budowie naziemnego przejścia dla pieszych. Ta sprawa mocno dzieli miejskich aktywistów.

Zanim zapadły decyzje w sprawie kładki przeprowadzono konsultacje społeczne, w których 63% głosujących było za budową nowej kładki. Przejście naziemne z sygnalizacją świetlną to znacznie tańszy wariant, ten wariant będący w niewielkiej mniejszości poparły też organizacje społeczne, w tym też środowiska niepełnosprawnych oraz emerytów i rencistów. Dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi kładka wymaga bowiem wchodzenia i schodzenia po schodach, stąd też budowa naziemnego przejścia (którego obecnie nie ma), mogłaby im ułatwić przemieszczanie się. Rozgorzała przed rokiem w tej sprawie dyskusja na argumenty. Ostatecznie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poparł rozwiązanie z przejściem naziemnym.

 

W połowie marca ZDMiKP ogłosił przetarg na rozbiórkę kładki i budowę przejścia naziemnego. Oferty powinniśmy poznać 30 marca, inwestycja powinna się zakończyć natomiast pod koniec roku. Ostatnio powstała też wizualizacja przejścia naziemnego.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu