Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły prezes lotniska oraz dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim z zarzutami prokuratorskim

Były prezes lotniska oraz dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim z zarzutami prokuratorskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 marzec 2023 00:59
Były prezes lotniska oraz dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim z zarzutami prokuratorskim Fot: PLB

Prokuratura w Gdyni postawiła Tomaszowi M. zarzuty związane ze składaniem fałszywych oświadczeń majątkowych, do czego był zobowiązany jako prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz oraz także chwilowo jako dyrektor departamentu odpowiedzialnego za transport w Urzędzie Marszałkowskim. Grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Sprawa dotyczy oświadczeń majątkowych za lata 2017-2020. Tomasz M. miał w nich nie wykazywać posiadania udziałów w innych spółkach, czyli nie informował o tym publiczny, choć był do tego zgodnie z przepisami antykorupcyjnymi zobowiązany. Chodzi o spółkę zajmującą się przewozami autobusowymi, co mogło powodować konflikt interesów.

 

Tomasz M. bydgoskim lotniskiem kierował przez wiele lat do lipca ubiegłego roku. Wówczas Rada Nadzorcza nie przedłużyła z nim współpracy.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu