Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDwie konferencje poświęcone innowacjom w branży logistycznej gościć będzie Bydgoszcz

Dwie konferencje poświęcone innowacjom w branży logistycznej gościć będzie Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 marzec 2023 10:20

W środę w Hotelu City odbędzie się konferencja techniczna ,,Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych” dedykowana głównie profesjonalistom z branży, którzy chcą sięgać w swojej prace po innowacje. Dzień później, w tym samym miejscu odbędzie się druga konferencja dedykowana specjalistom z branży logistycznej „Rozwiązania intralogistyczne i magazynowe”. Organizatorem obu konferencji jest Axon Media. Patronat medialny nad wydarzeniami sprawuje Portal Kujawski.

 

Głównym celem obu konferencji jest wymiana doświadczeń pomiędzy prelegentami, wystawcami oraz uczestnikami.

 

Konferencji poświęconej niezawodności utrzymania ruchu będą towarzyszyć m.in. firmy: Balluff, Kärcher, Adegis, VGT, czy Hexonic. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli spotkać się i porozmawiać z ekspertami z branży, a także wziąć udział w interesujących prelekcjach i dyskusjach. Dodatkowo, w ramach konferencji odbędą się dwa warsztaty techniczne, na których uczestnicy będą mogli zapoznać się z praktycznym zastosowaniem technologii w utrzymaniu ruchu: Technologia Ultradźwiękowa w Praktyce oraz Condition Monitoring Toolkit - Predykcyjne Utrzymanie Ruchu.

 

Konferencja „Rozwiązania intralogistyczne i magazynowe” służyć ma poprawie produktywności łańcucha dostaw oraz dążenie do maksymalnego ograniczenia kosztów logistycznych powinny być priorytetem każdego przedsiębiorstwa. W dobie postępu cyfryzacyjnego, który połączony jest z powszechną dostępnością inteligentnych urządzeń konieczne jest nieustanne aktualizowanie wiedzy i bycie na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami w branży. Możliwość poszerzenia wiedzy w tej tematyce dają Konferencje Techniczne. Odbywające się w sprawdzone od lat wykładowo-konsultacyjnej formule wydarzenia dają możliwość nabycia cennej wiedzy w przystępnej formie. Podczas spotkania w Bydgoszczy będzie możliwość konsultacji ze specjalistami przy 14 stoiskach wystawienniczych oraz wzięcia udziału w 14 interesujących prelekcjach.

 

W konferencjach w charakterze uczestników udział wezmą osoby, które wcześniej zarejestrowały się bezpłatnie.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

  Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

  Etykiety: Szlachetna Paczka
 • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

  Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

  Etykiety: smog

Wiadomości z regionu