Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSamorządy znacznie więcej płacą za gaz niż to wynika z cen rynkowych

Samorządy znacznie więcej płacą za gaz niż to wynika z cen rynkowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 marzec 2023 18:20

Samorządy wchodzące w skład Bydgoskiej Grupy Zakupowej wyłoniły w przetargu firmę PGNiG jako dostawcę gazu na potrzeby samorządowe, wówczas stawka wyniosła 756 zł za MWh, w połowie marca stawki na wolnym rynku sięgają około 353 zł MWh. Prawo o zamówieniach publicznych działa tutaj na niekorzyść samorządów, w połowie marca prezydent Rafał Bruski zwrócił się do PGNiG o obniżkę stawek.

 

Z informacji jakie dzisiaj uzyskał prezydent Rafał Bruski wynika, że PGNiG z uwagi na kwestie prawne nie może się zadeklarować, ale prowadzone będą analizy prawne, aby spróbować znaleźć wyjście.

 

Radni apelują do premiera

W środę do ratusza zadzwonił przedstawiciel spółki gazowej - Zadzwonił do mnie dyrektor PGNiG, że takie pismo dostał i że się ustosunkuje - poinformował na sesji Rady Miasta prezydent Rafał Bruski. W tej rozmowie PGNiG miało potwierdzić, że na dzisiaj są przeszkody prawne, ale spółka szuka rozwiązania.

 

Zdaniem prezydenta Bydgoszczy jeżeli byłaby wola PGNiG to można rozwiązać tę umowę i na nowo przeprowadzić postępowanie.

 

Dzisiaj – 29 marca- apel w tej sprawie do premiera wystosowała też Rada Miasta Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu