Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozmawiali w Bydgoszczy o nowoczesnych technologiach w przedsiębiorstwach

Rozmawiali w Bydgoszczy o nowoczesnych technologiach w przedsiębiorstwach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 marzec 2023 21:57

W środę w Hotelu City odbyła się konferencja ,,Niezawodność i utrzymanie ruchu” zorganizowana przez Axon Media, która przyciągnęła ponad stu przedsiębiorców z całego kraju. W Bydgoszczy posłuchać mogli oni o nowoczesnych technologiach, zapoznać się z innowacyjnymi produktami wystawców oraz uczestniczyć w warsztatach. Wśród patronów medialnych wydarzenia był Portal Kujawski.

Konferencja przyciągnęła ponad setkę uczestników, dyskutowano między innymi o sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologiach bezprzewodowych.

 

- Kamery termowizyjne pokazują to czego oko ludzkie nie widzi, a nie widzi ono ciepła. Mając możliwość obserwacji rozkładu ciepła możemy analizować układy elektryczne, mechaniczne, budynki, fabryki pod kątem strat ciepła i niebezpieczeństwa wystąpienia awarii – wyjaśniał nam Paweł Rutkowski z firmy Kamery IR – Praktycznie nie ma już w Polsce zakładu który nie wykorzystuje kamery termowizyjnej, aby obniżać ryzyko zakładowe.

 

Rutkowski zaprezentował nam też kamerę ultradźwiękowej – Służy ona do wykrywania wycieków sprężonego powietrza, która jest obecnie najdroższym medium w Polsce.

 

Marcin Lenart z wrocławskiej firmy RGB Elektronika z kolei mówił o szerokim wachlarzu oferowanych podzespołów automatyki przemysłowej.

 

Dyskutowano na konferencji też o rozwiązaniach związanych z usuwaniem zanieczyszczeń w zakładach produkcyjnych oraz monitorowaniem stanu maszyn, aby w ten sposób ograniczyć ryzyko przestojów.

 

Patronat honorowy nad konferencją sprawowali m.in.: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Krajowa Izba Gospodarcza, Bussines Centre Club czy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

W czwartek Axon Media organizuje w Bydgoszczy kolejną konferencję pt. ,,Rozwiazania intralogistyczne i magazynowe”.

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu