Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMisterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie śmierci po raz 22.

Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie śmierci po raz 22.

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 marzec 2023 12:49
Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie śmierci po raz 22. Archiwum

,,W imię Pana” - to hasło przewodnie XXII Misterium Męki Pańskiej, które zostanie zaprezentowane w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Będzie to najprawdopodobniej największe pod względem logistycznym wydarzenie pasyjne w naszym regionie w Niedzielę Palmową. Organizatorzy jak to bywało w latach poprzednich zapraszają na dwa spotkania: o godzinie 16:00 i 20:00.


- Każda wojna zaczyna się̨ w ludzkim sercu. Tu zapada decyzja, czy idę̨ do ludzi w imię̨ swoich interesów, wygody, racji, czy w imię̨ Tego, który jest Miłością̨ - wskazuje Mariola Ciesielska, która od wielu lat reżyseruje Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Bydgoskie Misterium oprócz nawiązania do wydarzeń biblijnych, co roku przedstawia wątek współczesny, w tym roku jak słyszymy od organizatorów będzie o wojnie, co z uwagi na to co się dzieje za wschodnią granicą nie powinno dziwić.

Nie będzie jednak specjalnie o konflikcie zbrojnym, ale o konfliktach które pojawiają się w naszym życiu, aby pokazać, że przyczyny konfliktu są zawsze dość podobne.

 

Wyjątkowe jest też miejsce tego Misterium – Fordońska Dolina Śmierci, gdzie w 1939 roku Niemcy zamordowali ponad 1,2 tys. Polaków i Żydów.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu