Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinistrowie Tunelu Bydgoskiego pod warszawskim Ursynowem

Ministrowie Tunelu Bydgoskiego pod warszawskim Ursynowem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 30 kwiecień 2023 17:45
Ministrowie Tunelu Bydgoskiego pod warszawskim Ursynowem CC BY-SA 4.0 by Emptywords

Od ponad trzech lat ministrowie Łukasz Schreiber i Jarosław Wenderlich kierują do warszawskiego ratusza pisma o wyznaczenie ulicy Bydgoskiej lub innego obiektu. Prezydent Rafał Trzaskowski, gdy do niego trafiały o to pytania, a pytaliśmy go chociażby podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy, wyraża opinie, że nie jest przeciwny sprawie, ale trzeba najpierw znaleźć godne miejsce. W ostatnim czasie Schreiber i Wenderlich zaproponowali tunel w przebiegu drogi ekspresowej S2.

 

Mówimy o stosunkowo młodym obiekcie, bowiem kierowcom oddano go do użytku pod koniec 2021 roku. Liczy on około 2,3 km długości i biegnie pod Ursynowem., stąd też potocznie pojawiająca się nazwa ,,tunel pod Ursynem". Tunel przebiega także pod linią metra M1. Trasa S2 pełni rolę południowej obwodnicy Warszawy, przy czym jest to obszar zurbanizowany. Tunel leży około 2 km od Lasu Kabackiego i kilkaset metrów od Parku Polskich Wynalazców.

 

Decyzję o ewentualnym nazwaniu tego tunelu podejmie Rada Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu