Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ przed hotelu regularnie są odholowywane pojazdy

Z przed hotelu regularnie są odholowywane pojazdy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 maj 2023 09:50

Jedną z bolączek ulicy Gdańskiej są pojazdy parkujące przy Hotelu pod Orłem, które niekiedy uniemożliwiają przejazd tramwajom, co blokuje komunikację miejską. W okresie od początku roku do 26 marca Straż Miejska stwierdziła 11 przypadków źle zaparkowanych pojazdów, to mimo wszystko dość sporo. Z tego w 10 przypadkach interwencje wynikały ze zgłoszeń od mieszkańców, czyli w jakiś sposób mogły utrudniać ruch.

 

Z odpowiedzi na interpelacje radnego Szymona Roga dowiadujemy się, że w 5 przypadkach pojazdy musiały zostać odholowane na koszt właściciela, który także musiał się liczyć z mandatem.

 

Ratusz zapowiada, że w ramach poszerzania strefy płatnego parkowania przy hotelu pojawią się słupki, które mają ten problem rozwiązać. Ponadto parkowanie przy obiekcie będzie możliwe maksymalnie do 5 minut- na czas rozładunku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu