Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWiosenne porządki na Starym Rynku. Trwa czyszczenie płyty

Wiosenne porządki na Starym Rynku. Trwa czyszczenie płyty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 maj 2023 14:29

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczął w poniedziałek prace związane z czyszczeniem płyty Starego Rynku z bieżących zabrudzeń przed sezonem turystycznym. Usunięte mają być zabrudzenia, które powstają m.in. z powodu zjawiska smogu.

Przez ostatnie lata czystość płyty Starego Rynku była jednym z głównych przewijających się w przestrzeni publicznej tematów. Przed rokiem – wykonawca wymiany płyty Starego Rynku, w ramach prac gwarancyjnych, zgodnie z zaleceniami NIK, dokonał wymiany fug, które miały duży wpływ na pojawianie się osadów. Obserwacje po pierwszych miesiącach o tamtego zabiegu są obiecujące, nie mniej jednak chociażby z powodu osadów jakie są w powietrzu, płyta ulega mniejszych zabrudzeniom, dlatego planowane są sezonowe czyszczenia, takie jak dzisiaj.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu