Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpór polityczny po uroczystościach 3 Maja w Bydgoszczy ,,Jarosław Kaczyński to postać wyjątkowa”

Spór polityczny po uroczystościach 3 Maja w Bydgoszczy ,,Jarosław Kaczyński to postać wyjątkowa”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 11 maj 2023 00:46

W środę 3 maja na Starym Rynku w Bydgoszczy, tak jak to miało miejsce niemal co roku, odbyły się uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W pewnym sensie to już historia, ale wśród lokalnych polityków tematem do dyskusji kuluarowej stało się to, że poseł Tomasz Latos został poproszony o odczytanie listu od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który obecnie jest tylko posłem, nie pełniąc żadnej dodatkowej funkcji. Co istotne, głos wiceprezydent Bydgoszczy przewidziano dopiero na końcu wystąpień.

Już dzień po tych uroczystościach szef bydgoskiej Platformy Obywatelskiej, wiceprezydent Michał Sztybel skierował do wojewody, który był głównym organizatorem tych uroczystości, zapytanie czy poseł Jarosław Kaczyński został oficjalnie zaproszony na uroczystości oraz czy w ten sam sposób zaproszono liderów innych polskich partii politycznych.

 

Wojewoda do sprawy odniósł się w tym tygodniu przyznając, że faktycznie poseł Jarosław Kaczyński był zaproszony. Jak dalej tłumaczy wojewoda: Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości to postać wyjątkowa w polskiej polityce i jego zasługi dla Polski są bezsprzeczne.

 

Zarówno w liście od Sztybla i wojewody Bogdanowicza nie brakuje wzajemnych złośliwości, ale to niekoniecznie trzeba cytować. W uroczystościach 3 majowych brali udział też inni lokalni parlamentarzyści, żadnemu z przedstawicieli opozycji jednak nie zaoferowano możliwości zabrania głosu.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu