Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStary Rynek przeszedł już wiosenne czyszczenie

Stary Rynek przeszedł już wiosenne czyszczenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 12 maj 2023 00:49

W miniony poniedziałek i we wtorek pracownicy ZDMiKP wykonali czyszczenie płyty Starego Rynku, jak się spojrzy na nią z perspektywy to wygląda w miarę, gdy przyjrzymy się już detalom z bliska, to zobaczymy jednak ślady eksploatacji. Subiektywnie można jednak powiedzieć, że wygląda to znacznie lepiej niż w poprzednich latach.

Główne pogwarancyjne prace naprawcze na płycie Starego Rynku wykonano w ubiegłe wakacje, wykonawca wymienił fugi, bowiem jak wykazał raport NIK, błędnie wybrana technologia doprowadziła do pojawiania się osadu. Ten problem można odnieść wrażenie jest rozwiązany.

 

Płyta Starego Rynku ulega jednak także zabrudzeniom z powodu eksploatacji, a także pyłów jakie są w powietrzu i na nią opadają. Z tego powodu planowane jest jej sezonowe czyszczenie. Właśnie jesteśmy po takim czyszczeniu.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu