Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowe nabrzeże w Fordonie wyróżnione nagrodą ,,Przyjaznego Brzegu”

Nowe nabrzeże w Fordonie wyróżnione nagrodą ,,Przyjaznego Brzegu”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 11 maj 2023 17:31
Nowe nabrzeże w Fordonie wyróżnione nagrodą ,,Przyjaznego Brzegu” Fot: Robert Sawicki / UMB

Od prawie 20 lat Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wyróżnia najlepsze inwestycje na rzecz turystyki wodnej. Wśród laureatów ,,Przyjaznego Brzegu 2022” znalazła się przystań w Starym Fordonie. Z kilkudziesięciu zgłoszonych projektów postanowiono wyróżnić 16, jako jedyną realizację z województwa kujawsko-pomorskiego. Indywidualnie wyróżniono też Jana Światłowskiego.

 

Jury konkursowe składało się z przedstawicieli PTTK (organizatora) oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także Ministerstwa Infrastruktury.

 

Dzięki realizacji projektu Stary Fordon zmienia swoje oblicze zwracając się ku rzece poprzez budowę umocnionego nabrzeża umożliwiającego nie tylko cumowanie jednostek, ale także zwiększenie aktywności na wodzie oraz rewitalizację zaniedbanego terenu – czytamy w uzasadnieniu do przyznania wyróżnienia fordońskiej marinie.

 

Wśród laureatów edycji 2022 znalazł się też Jan Światłowski z Nakła nad Notecią, za wieloletnią działalność promującą wiedzę o żegludze i przyczynienie się do budowy w przeszłości nakielskiej mariny.

 

Jest to już XIX edycja ,,Przyjaznego Brzegu.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu