Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProkuratura zajmie się rewitalizacją Starego Rynku. Chcą tego radni PiS-u

Prokuratura zajmie się rewitalizacją Starego Rynku. Chcą tego radni PiS-u

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 maj 2023 07:25

Prokuratura Okręgowa w Słupsku prowadzi podstępowanie przygotowawcze w sprawie rewitalizacji płyty Starego Rynku w Bydgoszczy, która zakończyła się w 2019 roku. Do dzisiaj pojawiają się jednak głosy krytyczne co do jakości zastosowanych materiałów. Radni Prawa i Sprawiedliwości wnieśli w styczniu do Centralnego Biura Antykorupcyjnego zawiadomienie w tej sprawie. Następstwem tego są czynności słupskiej prokuratury.

Sama treść zawiadomienia nie jest ujawniona, radni PiS opierają się jednak głównie na wynikach kontroli NIK, w których pojawiły się zarzut braku należytej kontroli jakości materiałów, w tym dopuścić miano do: zastosowania złego rodzaju fug, które doprowadzić miały później do powstawania osadów (z tego powodu przed rokiem w ramach prac gwarancyjnych dokonano wymiany fug), ale też zastosowano kamień który nie spełniał norm. Prezydent w tej sprawie przedstawia stanowisko, że nie zlecano dodatkowo płatnych badań, bowiem wykonawca dostarczył dokumenty autorstwa Politechniki Gdańskiej potwierdzające parametry zastosowanego kamienia.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu