Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLiderzy Lewicy w czwartek odwiedzili kujawsko-pomorskie

Liderzy Lewicy w czwartek odwiedzili kujawsko-pomorskie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 maj 2023 18:02

W czwartek grupa posłów Lewicy z przewodniczącym Włodzimierzem Czarzastym na czele odwiedziła Bydgoszcz i Toruń, spotkania z parlamentarzystami Nowej Lewicy odbywały się też w mniejszych miastach województwa. Jak mówi nam posłanka Magdalena Biejat z Razem, jest to okazja, aby przypomnieć mieszkańcom naszego regionu, że z klubu Lewicy już dawno wyszły inicjatywy waloryzacji świadczenia 500 Plus oraz radykalnego obniżenia cen leków.

- Jesteśmy w trasie Lewicy, bo chcemy mówić o naszych propozycjach – mówi z rozmowie z nami na bydgoskim Placu Praw Kobiet posłanka Magdalena Biejat, która nawiązała do ostatnich zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości - Przypominamy, że ta obietnica waloryzacji 800 Plus, to jest postulat jaki zgłaszaliśmy już jako Lewica w zeszłym roku na dzień dziecka. Proponowaliśmy waloryzację 500 Plus nie według widzimisię jednego czy drugiego polityka, ale według wskaźnika inflacji, żeby ona rzeczywiście odpowiadała na zmiany w cenach produktów, które wydajemy na dzieci.

 

Parlamentarzystka informuje również, że od dwóch lat w Sejmie czeka na uchwalenie projekt Nowej Lewicy w sprawie leków po 5 zł - Druga sprawa darmowych leków – Prawo i Sprawiedliwość obiecuje być może po wyborach darmowe leki dla najmłodszych i dla najstarszych, tymczasem w Sejmie od dwóch lat leży ustawa Lewicy – leki maksymalnie za 5 zł dla wszystkich.


Posłanka Biejat podkreśliła również, że Plac Praw Kobiet to ważne miejsce w Bydgoszczy, bowiem tutaj przed biurami PiS-u rozpoczęły się w 2020 roku bydgoskie masowe protesty - Na tym placu zaczęły się protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, wyroku który tak naprawdę zakazał w Polsce aborcji. Były to protesty, które zapoczątkowały działaczki partii Razem, które porwały bardzo wiele kobiet tutaj w mieście.

 

Ostatnim punktem objazdu kujawsko-pomorskiego było spotkanie otwarte dla mieszkańców na stadionie Zawiszy.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu