Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUlica, która powstanie naprzeciwko Opery Nova ma żyć

Ulica, która powstanie naprzeciwko Opery Nova ma żyć

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 maj 2023 06:57
Ulica, która powstanie naprzeciwko Opery Nova ma żyć Wizualizacja

AWZ Deweloper, które buduje naprzeciwko Opery Nova osiedle nazywane ,,Nowym Portem”, a także po zachodniej stronie sąsiadując z Kanałem Bydgoskim, wypracowała z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej koncepcję budowy ulicy, która rozdzieli budowane budynki mieszkalne, jednocześnie łącząc ulicę Focha z ulicą Obrońców Bydgoszczy. Koncepcja ta zakłada, że będzie to ulica tętniąca życiem, bowiem kondygnacja parterowa ma być dedykowana usługom, w tym gastronomii.

Na blisko 2-hektarowej działce naprzeciwko Opery Nova trwa budowa Nowego Portu. W ramach inwestycji powstają apartamenty, biura, usługi i strefa gastronomii. W ramach tej inwestycji powstanie też wspomniana ulica, która ma być ulicą otwartą na innych mieszkańców, nie będzie to zatem wewnętrzna droga tego osiedla.

 

AWZ Deweloper we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wypracował koncepcję, według której ta nowa przestrzeń ma być jak najbardziej przyjazna dla mieszkańców miasta. Zaproponowano tu wiele rozwiązań służących pieszym i rowerzystom, w tym szerokie chodniki spacerowe, uspokojenie ruchu samochodowego, wyniesienie przejść dla pieszych, nawierzchnie o podwyższonym standardzie, a także bardzo bogate nasadzenia drzew, krzewów i bylin. Mocnym akcentem alei ma być szpaler okazałych platanów. Ulicę zwieńczy od strony ul. Focha i Opery Nova plac wejściowy. Aleja jest wzorowana na ulicach handlowych europejskich miast, będzie przestrzenią na butiki, kawiarnie i eleganckie punkty usługowe – informuje inwestor. Więcej pokazać mogą wizualizacje.

 

 

 

- Dla nowej alei chcieliśmy zaproponować nazwę z jednej strony nawiązującą do historii i tożsamości miasta od zawsze związanego z rzeką, z drugiej zaś spójną z nowym kwartałem Śródmieścia i miejscem, w którym ona powstaje. – mówi Anna Wydrzyńska, Wiceprezes Zarządu AWZ Deweloper.

 

Ze strony inwestora trafił też do prezydenta wniosek, aby nazwać ulicę, która wkrótce powstanie ,,Nad Portem”. Decyzję w tej sprawie będą musieli podjąć radni.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu