Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSztuczna inteligencja dobrym pracownikom ułatwi tylko prace

Sztuczna inteligencja dobrym pracownikom ułatwi tylko prace

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 maj 2023 14:45

Temat sztucznej inteligencji jest coraz powszechniejszy w dyskursie, jedni patrzą na niego z nadziejami, ale nie brakuje też obaw, na przykład o to, czy pozbawi ona wiele osób pracy – Jeżeli jesteś dobrym grafikiem komputerowym, to co może ci się stać? Dostajesz temat, dajesz odpowiednie zapytanie, gdzie SI ci pewną robotę wykona, która jest nudna i nużąca,a ty obrobisz to, dodasz swoją wiedzę, zrozumienie kontekstu biznesowego – mówi o tym zagadnieniu z entuzjazmem dr Witold Jankowski, prezes ICAN Institute.


We wtorek w Młynach Rothera odbyła się organizowana przez ICAN konferencja o tym jak sobie poradzić w biznesie w czasach turbulencji i niepokojów, które obserwowaliśmy za sprawą światowej pandemii COVID-19 i teraz widzimy za sprawą wojny na wschodzie.

 

- Dla świadomych osób może być to wzrost produktywności, a kiedy produktywność rośnie, to spadają koszty, bo koszt na jednostkę którą wytwarzamy spada – mówił doktor Jankowski na konferencji – Zwiększa się szybkość działania, są czasami aktywności gdzie mamy wąskie gardła, są jacyś klienci których moglibyśmy obsługiwać, ale nie mamy mocy przerobowych.

 

Prezes ICAN Institute przestrzegał jednak przed sytuacją, gdy pracownicy są nieufni do danej nowej technologi, to wówczas z jej praktycznym wdrażaniem przedsiębiorca będzie miał problem.

 

Konferencja dla przedsiębiorców z regionu była bezpłatna dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. W jej organizację merytorycznie włączyła się Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Portal Kujawski sprawował patronat medialny.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu