Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPojawiły się znacznie tańsze oferty na rewitalizację bulwarów. Daje to szansę, że prace rewitalizacyjne ruszą

Pojawiły się znacznie tańsze oferty na rewitalizację bulwarów. Daje to szansę, że prace rewitalizacyjne ruszą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 wrzesień 2023 14:58
Zrewitalizowany niedawno bulwar Zrewitalizowany niedawno bulwar

W 2022 roku Bydgoszczy otrzymała z Polskiego Ładu 30 mln zł dofinansowania na rewitalizację kolejnego odcinka bulwarów nad Brdą oraz znajdującej się w ścisłym centrum Wyspy Świętej Barbary, wciąż nie wybrano jednak wykonawcy dla tego zadania, bowiem w poprzednich dwóch przetargach oferty dość znacząco przewyższały budżet.

Wczoraj (5 września) miało miejsce otwarcie ofert w trzecim przetargu obejmującym odcinek od ulicy Krakowskiej do ulicy Żabiej (położonej kawałek na wschód do Mostu Pomorskiego), którego realizacja sprawi, że długość zrewitalizowanych bulwarów znacznie wzrośnie oraz wspomnianej Wyspy Świętej Barbary – do przetargu przystąpiły trzy firmy oferując oferty od 40 mln zł do ponad 62 mln zł. To nadal więcej niż rządowa dotacja, ale jednak znacznie mniej niż oferty w poprzednich przetargach, gdy ważne oferty oscylowały w okolicach 90 mln zł. Prezydent musi tę sprawę przeanalizować i ewentualnie poprosić radnych o zwiększenie budżetu na to zadanie o środki z budżetu miasta.

 

W drugiej połowie sierpnia Urząd Miasta wniósł w ramach kolejnej edycji Polskiego Ładu o kolejne 30 mln zł na bulwary, tym razem na kolejny odcinek od ulicy Żabiej do Mostu Kazimierza Wielkiego. Ten konkurs nie został jeszcze przez Kancelarię Premiera rozstrzygnięty.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu