Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBudowa nowej siedziby Akademii Muzycznej coraz bardziej okazała

Budowa nowej siedziby Akademii Muzycznej coraz bardziej okazała

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 wrzesień 2023 18:41

Do użytku nowy kampus Akademii Muzycznej ma zostać oddany do użytku w 2026 roku – obiekt liczyć będzie 600 pomieszczeń, w tym dużą salę koncertową. Do ukończenia inwestycji zatem jeszcze sporo czasu, jednak budynek robi już dzisiaj wrażenie, w szczególności jak jedzie się ulicą Kamienną. Postanowiliśmy przyjrzeć się realizacji nieco bliżej.

Koszt budowy tego obiektu wynieść ma około 400 mln zł, są to środki jakie przekazał budżet państwa.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu