Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz oczekuje, że marszałek wspomoże modernizacje stadionu Zawiszy

Bydgoszcz oczekuje, że marszałek wspomoże modernizacje stadionu Zawiszy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 27 październik 2013 21:35

W poniedziałek sejmik podejmie decyzje o wsparciu Miasta Torunia kwotą 11 mln zł, w ramach budowy hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski w związku z tym faktem wystosował do marszałka pismo, w którym przedstawił listę bydgoskich oczekiwań dotyczących inwestycji sportowych.

Bydgoszcz chce uzyskać finansowanie na budowę hali sportowej przy ulicy Karłowicza, budowę basenu przy ulicy Stawowej, dostosowanie stadionu Zawiszy do wymogów ekstraklasy, modernizację stadionu przy ulicy Sielskiej w Fordonie oraz przebudowę strzelnicy Zawiszy, tak aby nadawała się ona do organizacji mistrzostw europy i świata.

 

Na zadania związane ze stadionem Zawiszy przy ulicy Gdańskiej ratusz kalkuluje inwestycje na ponad 2 mln zł.  Za 1,3 mln zł monitoring na tym obiekcie miałby zostać dostosowany do specyfikacji Urzędu Wojewódzkiego. Planuje się także między innymi powiększenie sektora dla kibiców gości do 1.9 tys. miejsc.

 

Klub Piłkarski Zawisza jest obecnie jedynym zespołem reprezentującym województwo kujawsko-pomorskie w najwyższej klasie rozgrywkowe. W ostatnich dniach zespół ten jest na fali, o czym świadczą zwycięstwa nad takimi drużynami jak Wisła Kraków czy Śląsk Wrocław. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu