Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDużo emocji wokół mostu, ale głosowania i tak nie było

Dużo emocji wokół mostu, ale głosowania i tak nie było

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 październik 2013 14:03

Przed dzisiejszą sesją Rady Miasta Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa zwolenników pozostawienia nazwy mostu – im. Lecha Kaczyńskiego. Wspólny głos wyrazili przedstawiciele PiS, środowiska Gazety Polskiej, a także niektórzy byli prezydenci.

Zgodnie twierdzili oni, że inicjatywa zmiany nazwy tego mostu będzie prowadzić do ośmieszania wizerunku Bydgoszczy. O pozostawienie nazwy im. Lecha Kaczyńskiego wnioskował między innymi poseł Kosma Złotowski oraz popierany przez PiS były prezydent Konstanty Dombrowicz.

 

Jak się jednak okazało, temat zmiany nazwy mostu nie trafił dzisiaj nawet pod obrady Rady Miasta. 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu