Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDrwin z Bydgoszczy w telewizji TTV ciąg dalszy

Drwin z Bydgoszczy w telewizji TTV ciąg dalszy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 listopad 2013 10:49

Zakręcona ścieżka rowerowa dla dziennikarzy ogólnopolskiej telewizji TTV stała się właściwie hitem. Nie wiadomo jednak czy z każdej kolejnej audycji powinniśmy się śmiać, czy płakać z tego jak nasze miasto ośmieszają kolejni urzędnicy.

 

Redaktor Tomasz Pasiut prowadzący program ,,Blisko ludzi” chodzi od urzędnika do urzędnika i pyta, czy budowa tak oryginalnej ścieżki rowerowej nie jest po prostu marnowaniem publicznych pieniędzy. Chodzi oczywiście o most, który ma połączyć ulicę Ogińskiego z Wojska Polskiego, na którym zabraknie zarówno chodnika, jak i ścieżki rowerowej. Osoby chcące pokonać Brdę w tym miejscu będą musieli schodzić chodnikiem w kształcie serpentyny w okolice Dworca PKS, by tam przez rzekę przejść przez kładką. Za wygodne to rozwiązanie dla mieszkańców nie jest. Takie rozwiązanie jest też droższe, za co zapłacą podatnicy.

 

Jak jednak tłumaczy się w tej audycji rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Krzysztof KosiedowskiŚcieżka była projektowana jako fragment ścieżki górskiej. Te słowa prowadzący program odebrał jednak z drwiną – Jakiej ścieżki górskiej. To nie są Bieszczady, ani Tatry, to są po prostu betonowe słupy podsumowujące wiadukt. Próbuje mi pan zrobić i ludziom wodę z mózgu.

 

 Rzecznik uspokaja jednak - Te pieniądze nigdzie nie uciekły i nikt ich sobie nie zawłaszczył.

 

Zarzuty wobec ZDMiKP dotyczą głównie tego, że ktoś tak absurdalny projekt zatwierdził. Znacznie bardziej sensu trzyma się już jednak tłumaczenie zastępcy prezydenta Łukasza Niedźwieckiego- Dotykamy okresu lat 2008-2009, bardzo trudno jest określić, dlaczego doszło do tego typu decyzji. W tym czasie zmieniły się władze i cały garnitur prezydentów w ratuszu i dyrektorzy Zarządu Dróg Miejskich.

 

 

Choć i te słowa dla odbiorców audycji z innych części Polski mogą brzmieć ośmieszająco, to miejscowi, którzy pamiętają kampanie wyborczą z przed 3 lat, tę sprawę bardziej zrozumieją. Jak ustaliliśmy, chciano się na szybko pochwalić przed wyborami nowymi inwestycjami, że nikt z bydgoskiego ratusza nie widział sensu negocjowania większego dofinansowania od marszałka, aby można było zbudować normalny chodnik, wraz z normalną ścieżką rowerową.

 

Poprzedni prezydent miasta Konstanty Dombrowicz, zatem zamiast uczestniczyć teraz w kłótni o nazwę tego mostu, powinien uderzyć się w pierś, że zafundował nam tak niepraktyczną inwestycję i teraz cała Polska z nas się śmieje. 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu