Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski ,,Elektronik” najlepszy w Polsce

Bydgoski ,,Elektronik” najlepszy w Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 styczeń 2014 22:11

Portal edukacyjny ,,Perspektywy” opublikował ranking szkół  średnich w Polsce. O Zespole Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy województwo kujawsko-pomorskie może mówić na pewno z dumą, gorzej wypadają już jednak pozostałe bydgoskie szkoły.

Technikum Elektroniczne wchodzące w skład ZSE zajęło 4 lokatę w kraju w rankingu techników. W zestawieniu zdawalności egzaminów zawodowych na tytuł – technika elektronika – szkoła znalazła się na pierwszym meczu. W 2013 roku do egzaminu przystąpiło 72 uczniów, zdawalność wyniosła 100%. Takim wynikiem zdawalności pochwalić się mogły jeszcze tylko szkoły elektroniczne z Nowego Sącza i Konina, tam jednak do egzaminu przystępowało tylko 28 i 26 uczniów.

 

Drugim najlepszym technikum w kujawsko-pomorskim jest Zespół Szkół Elektrycznych z Włocławka, które w rankingu krajowym znalazło się dopiero na 23 pozycji. Technikum Hotelarskie w ZS Gastronomicznych w Bydgoszczy znalazło się na 42 pozycji w kraju, zaś Technikum w ZS Chemicznych na 70 pozycji. Pozostałe technika znalazły się powyżej pierwszej setki.

 

W klasyfikacji liceów zwyciężyło Liceum Akademickie UMK w Toruniu. Najwyżej notowana bydgoska szkoła to VI LO na 20 pozycji.  I LO znalazło się na 87 pozycji, zaś Liceum Salezjańskie na 153 lokacie. W Bydgoszczy najgorzej oceniono Liceum Plastyczne powyżej 500 lokaty.

 

Ranking sporządzono w oparciu o wyniki uczniów na egzaminie maturalnym oraz sukcesy w olimpiadach zwalniających z egzaminu maturalnego. 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu