Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTwój Ruch: Limity w onkologii to wyrok śmierci

Twój Ruch: Limity w onkologii to wyrok śmierci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 styczeń 2014 22:39

Bydgoskie Centrum Onkologii nie chcąc się zadłużać zmniejszyło liczbę wykonywanych usług leczniczych. Jako, że w przypadku zagrożenia życia leczenie powinno odbywać się poza limitami, skargę przeciwko CO do prokuratury złożyła posłanka Anna Sobecka, posłowie Twojego Ruchu natomiast krytykują za zaistniałą sytuację ministra Bartosza Arłukowicza.

- Apelujemy o to, aby pacjenci z chorobami nowotworowymi nie byli objęci limitami – mówił na konferencji prasowej w Sejmie poseł Andrzej Włodarczyk z Twojego Ruchu – Skoro polskie sądy i polskie sądy w zagrożeniu życia jest przyjmowany. Nie ma mowy o żadnych limitach.

Partia Janusza Palikota w ten sposób odnosi się do problemu jaki pojawia się w całym kraju w placówkach onkologicznych. W przypadku bydgoskiej placówki ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów związane są z budżetem niższym niż potrzeby szpitala ze strony NFZ.

 

Wprowadzenie ograniczeń sprawiło, że posłanka Anna Sobecka (PiS) z Torunia przeciwko Centrum Onkologii skierowała zawiadomienie do prokuratury, gdyż nie wszystkim osobom, których życie jest zagrożone, nie jest w obecnej sytuacji udzielana pomoc.

 

Poseł Twojego Ruchu z Bydgoszczy Łukasz Krupa wini za całe zamieszanie przede wszystkim system – Coraz więcej szpitali się zadłuża, wiele szpitali walczy z NFZ przed sądem, wiele szpitali nie przyjmuje pacjentów mimo wolnych miejsc w obawie przed zadłużaniem – wyjaśniał w Sejmie bydgoski parlamentarzysta – Wykrywalność chorób nowotworowych we wstępnym stadium jest w Polsce niska.  Z tego powodu leczenie w dalszym stadium jest droższe i mniej skuteczne. Efektywność leczenia jest zdecydowanie poniżej średniej unijnejChoroby nowotworowe są poważnym problemem w naszym kraju

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu