Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSLD staje w obronie Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza

SLD staje w obronie Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 17 styczeń 2014 15:41

Zarząd Miejski Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy wystosował stanowisko, w którym uważa, że decyzja prezydenta Rafała Bruskiego o wyrzuceniu Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza z obiektów miejskich zaszkodzi przede wszystkim dzieciom trenującym piłkę nożną.

Apelujemy do naszego koalicjanta Platformy Obywatelskiej oraz jednego z jej liderów Prezydenta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego o natychmiastowe zawieszenie decyzji krzywdzącej najmłodszych piłkarzy z naszego miasta. Dzieci nie są niczemu winne i nie powinny ponosić najsurowszej kary za godne potępienie wybryki kibiców na Stadionie Zawiszy podczas meczu z Widzewem Łódź – pisze Zarząd Miejski SLD.

 

Wczoraj na konferencji prasowej przedstawiciele Stowarzyszenia Piłkarskiego przedstawili opinie prawną z której wynika, że decyzja CWZS Zawisza zakazująca tej organizacji korzystania z miejskich boisk, podjęta na wniosek prezydenta Bruskiego, jest niezgodna ze statutem związku. Ten argument w swoim stanowisku przedstawia także SLD.

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej nie jest i nie będzie obojętny jeżeli chodzi o dobro najmłodszych mieszkańców naszego Miasta, którzy na pewno nie są winni burd na bydgoskim stadionie – wyjaśnia SLD.

 

Mimo odcięcia się od incydentów chuligańskich przez władze Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza prezydent uznał, że ta organizacja także powinna ponieść konsekwencje za zachowanie kibiców na meczu z Lechem Poznań, gdy obrażany był właściciel klubu. Prezydent pytany o przyszłość młodych piłkarzy stwierdził, że będą mogli oni trenować w klubie należącym do Radosława Osucha. Mimo to wielu rodziców kieruje petycje do ratusza broniących stowarzyszenie, gdyż obawiają się, iż w spółce WKS Zawisza Bydgoszcz SA szkolenie będzie na niższym poziomie oraz wyższych składek. 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu