Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski szpital słynny w całej Polsce, bo nie ma kolejek

Bydgoski szpital słynny w całej Polsce, bo nie ma kolejek

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 luty 2014 12:26

Minister Bartosz Arłukowicz ma na wiosnę przedstawić  plan skrócenia kolejek do szpitali onkologicznych.  Dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy na pomysły ministra nie czekał i podjąć działania, aby umożliwić chorym na raka jak najszybsze podjęcie leczenia.

Dyrektor dr n. med. Zbigniew Pawłowicz dogadał się z NFZ i leczenie onkologiczne nie podlega teraz limitom. Pacjent, który pojawi się w Centrum Onkologii zostanie tego samego  dnia przyjęty i pozna swój plan leczenia. Na rozpoczęcie leczenia nie będzie czekał dłużej niż 14 dni.

 

W przypadku nowotworów czas podjęcia leczenia ma duże znaczenie, stąd też podjęte przez dr Pawłowicza działania mogą wielu chorym uratować życie. 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu