Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS: PO odpowiedzialne za upadek Zachemu (wideo)

PiS: PO odpowiedzialne za upadek Zachemu (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 październik 2012 16:08

Na konferencji prasowej radny Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rega poinformował o skierowaniu do prezydenta Rafała Bruskiego interpelacji, w której pyta o kwestie upadku Zachemu i przyszłości Spółki Wodnej ,,Kapuściska”, której udziałowcem jest ten zakład.

 

Pan prezydent Bruski występuje w tej interpelacji jako podwójny adresat. Z jednej strony jako prezydent naszego miasta, a z drugiej strony jako przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy – poinformował radny – Czy udało się Panu jako prezydentowi i przewodniczącemu bydgoskiego PO spotkać z Donaldem Tuskiem i co z tego spotkania wynikło? – pyta radny, odnosząc się do zapowiedzi prezydenta, że o sytuacji zakładu porozmawia z premierem rządu.

 

Radny pyta także o to, czy w sprawie Zachemu interweniował poseł Paweł Olszewski i o kwestie ewentualnej rekomendacji dla prezesa Zachemu Konrada Mikołajskiego do zarządu miejskiej spółki KPEC – Jako nagrody za nieudolne prezesowanie Zachemem – dodaje radny.

 

Pan Konrad Mikołajski objął zakład, gdy była w dobrej kondycji, jak jest teraz widzimy – skomentował uczestniczący w konferencji prasowej przewodniczący bydgoskich struktur PiS Łukasz Schreiber.

 

Politycy PiS pytają prezydenta jak na upadek Zachemu przygotowana jest  Spółka Wodna ,,Kapuściska” która oczyszcza 1/3 komunalnych ścieków w Bydgoszczy.

Czekamy na odpowiedzi Urzędu Miasta do tych zarzutów.

Warte obejrzenia

 • Nasi wioślarze o finały będą musieli powalczyć w niedzielę

  W nocy z piątku na sobotę w Tokio odbyły się kolejne biegi eliminacyjne z udziałem sportowców z Kujaw. Ten drugi dzień wioślarskich zmagań był nieco gorszy, bowiem żadnej z naszych osad nie udało się wywalczyć bezpośrednich awansów do półfinałów. Na szczęście w nocy z soboty na niedzielę będą mieli jeszcze szanse w repasażach. Kulminacja zmagań wioślarzy o medale rozpocznie się we wtorek – a właściwie w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.

 • Dobry początek Olimpiady przez polską dwójkę z Mateuszem Biskupem

  Dzisiaj o godzinie 12 czasu polskiego rozpocznie się Ceremonia Otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W nocy czasu polskiego odbywały się pierwsze przedbiegi w konkurencjach wioślarskich. O godzinie 3:40 do rywalizacji przystąpiła polska dwójka w składzie Mateusz Biskup z RTW Lotto Bydgostii i Mirosław Ziętarski.

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Półtora tygodnia bez zgonu spowodowanego COVID-19. Szczepienia działają

  Ostatni zgon spowodowany COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim został potwierdzony w środę 15 lipca, czyli półtora tygodnia temu. Przez 24 dni lipca stierdzono 12 zgonów, gdy jeszcze nie tak dawno było to kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tygodniowo. Od początku pandemii w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono blisko 4,8 tys. zgonów.

  Etykiety: covid19
 • Tempo szczepień spadło o kilkadziesiąt procent (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu w województwie kujawsko-pomorskim przeprowadzono niespełna 64 tys. szczepień, gdy analogicznie tydzień temu było to ponad 100 tys. Mamy zatem spadek o kilkadziesiąt procent, jak wynika ze wskaźników, w kolejnych tygodniach szczepienia w naszym regionie będą dalej zwalniały. Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem szczegółowym.

Wiadomości z regionu