Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoniec deskorolek na Placu Wolności?

Koniec deskorolek na Placu Wolności?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 październik 2012 18:09

Ewolucje młodych pod pomnikiem na Placu Wolności wpisały się już na dobre w krajobraz bydgoskiego śródmieścia. Młodzi się dobrze bawią, a mieszkańcy okolicznych kamienic narzekają na zakłócanie spokoju, w szczególności nocą. W środę radni będą głosować nad wprowadzeniem zakazu jazdy na deskorolkach.

 

O tym, że konflikt w sprawie młodzieży jeżdżącej na deskorolkach jest świadczy incydent jaki miał miejsce latem, gdy pod pomnikiem rozlany został olej samochodowy. Sprawców  formalnie nie wykryto, ale wszelkie podejrzenia kierowane były w stronę niezadowolonych z zachowania młodzieży mieszkańców.

 

W obronie osób zamieszkałych na śródmieściu stanął radny PiS Michał Krzemkowski, który wnioskował do prezydenta o wprowadzenie zakazu jazdy na deskorolkach w tym miejscu. Przez długie miesiące nie udało się tego zrobić z powodu ograniczeń prawnych. W środę ratusz chce zmienić regulamin Parku Kazimierza Wielkiego, który obowiązywał by także w okolicy pomnika.

 

W zamian młodzi ludzie mają mieć w przyszłości stworzoną infrastrukturę w rejonie Skweru Leszka Białego.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu