Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ Parku Przemysłowego do ratusza

Z Parku Przemysłowego do ratusza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 październik 2012 17:25
Wideo: Urząd Miasta Bydgoszczy

Łukasz Niedźwiecki otrzymał nominację na stanowisko zastępcy prezydenta Bydgoszczy. Od listopada na tym stanowisku zastąpi Stefana Markowskiego, który przed tygodniem złożył dymisję.

 

Do zadań Łukasza Niedźwieckiego będzie należał nadzór nad inwestycjami, w tym nad Parkiem Przemysłowym gdzie do tej pory pracował. Pod niego podlegać będzie także Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

 

Często powtarzam, że miastem trzeba zarządzać niekiedy jak przedsiębiorstwem. Doświadczenie zdobyte i potwierdzone dotychczasową pracą na rzecz miasta będzie na pewno przydatne – mówił o nowym swoim zastępcy prezydent Rafał Bruski.

 

Mam 38 lat, 17 lat doświadczeń zawodowych, w tym 12 menedżerskich. Głównie w bankowości korporacyjnej. Ten szlif związany z zarządzaniem obszarami trudnymi zdobyłem w Parku Przemysłowym. Liczby bronią tezę że to był okres dobrze zarządzany – przedstawił swoje doświadczenia Łukasz Niedźwiecki -  Cieszę się w powierzonym mi pod nadzór znajdują się elementy związane z gospodarką i inwestycjami, ten obszar wydaje mi się naturalny. Będę mógł w nich wykorzystać efektywnie swoje dotychczasowe doświadczenia.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu