Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJazda na deskorolce będzie zakazana

Jazda na deskorolce będzie zakazana

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 31 październik 2012 13:37

Za kilka tygodni jazda na deskorolce na Placu Wolności będzie zakazana. Rada Miasta przyjęła dzisiaj regulamin korzystania z Parku Kazimierza Wielkiego i Placu Wolności.

 

Kwestia młodych ludzi jeżdżących na deskorolkach jest kością niezgody od dłuższego czasu. Mieszkańcy zamieszkujący okoliczne kamienice skarżą się  z powodu uciążliwego hałasu. Dzisiaj radni uchwalili regulamin, który zakazuje jazdy na deskorolkach.

 

Zgodnie z tym regulaminem zakazuje się także wchodzenia do misy fontanny Potop oraz połowu ryb w stawach.

 

Mieszkańcy okolicznych domów, którzy w tej kwestii stanowią większość nie życzą sobie takiego  zachowania młodych ludzi i ich wole trzeba uszanować – komentuje decyzje radnych radny Stefan Pastuszewski. Na skutek zgłoszonej poprawki jazda na deskorolce po parku będzie dozwolona.

 

Uchwalony regulamin w życie wejdzie 14 dni od momentu ogłoszenia jej przez wojewodę w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od tego momentu osoby nieprzestrzegające regulaminu będą mogły być karane przez Straż Miejska.

 

Ratusz prowadzi prace nad znalezieniem młodym ludziom innego miejsca, gdzie mogli by realizować swoje pasje. Najprawdopodobniej będzie to Skwer Leszka Białego.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Gminy z kujawsko-pomorskiego otrzymały jodek potasu, mają być gotowe do jego dystrybucji w ciągu kilku godzin

  Nie ma co prawda większego ryzyka skażenia radioaktywnego, ale jest ono w ostatnim czasie na pewno większe za sprawą wojny na Ukrainie. Głównym punktem ryzyka jest ukraińska elektrownia atomowa w Zaporożu, która znajduje się na linii frontu. Służby wojewody za pośrednictwem Straży Pożarnej rozdysponowali ponad 3,5 mln tabletek jodku potasu wśród samorządów z kujawsko-pomorskiego, które mają być gotowe do ich dystrybucji wśród mieszkańców w około 500 punktach.

 • PGE: Sprowadziliśmy drogą morską już 4 mln ton węgla. Plan na sezon grzewczy to 10 mln ton. Węgla ma wystarczyć dla wszystkich

  Do końca września sprowadziliśmy drogą morską już 4 mln t węgla, a do końca sezonu grzewczego, czyli do kwietnia przyszłego roku, ta ilość wzrośnie do 10 mln t. To głównie węgiel z Ameryki Południowej, najbardziej zbliżony do rosyjskiego – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Należąca do niej spółka PGE Paliwa właśnie rozpoczęła dystrybucję tego surowca do przedsiębiorców i klientów instytucjonalnych, czyli m.in. szpitali, szkół i ośrodków zdrowia. Apeluje też do gmin o zakup importowanego węgla w celu dalszej odsprzedaży gospodarstwom domowym.

Wiadomości z regionu