Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOrkiestra szykuje się już do 23 finału

Orkiestra szykuje się już do 23 finału

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 listopad 2014 00:10

11 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 23. Regionalny Sztab WOŚP w Bydgoszczy już dzisiaj przygotowuje się do tego wydarzenia. Organizowany jest chociażby nabór wolontariuszy, którzy będą kwestować na wspieranie polskiej służby zdrowia.

W przyszłym roku orkiestra Jurka Owsiaka zbierać będzie na sprzęt dla oddziałów pediatrycznych i onkologicznych oraz na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów.

 

Jak przystało na Orkiestrę, głównym wydarzeniem tego dnia w Bydgoszczy są koncerty na Starym Rynku oraz mnóstwo atrakcji dla całych rodzin wokół placu. Towarzyszy im również wiele atrakcji rozlokowanych po całym mieście (MCK, Myślęcinek, Wyspa Młyńska, Fordon, Szwederowo). Tylko na Starym Rynku rotacyjnie odwiedza nas od 80 do 100 tysięcy mieszkańców i turystów – informuje nas Regionalny Sztab WOŚP.

 

Zapisy wolontariuszy rozpoczęły się w poniedziałek - W pierwszej kolejności przyjmujemy zgłoszenia od tzw. grup zorganizowanych, czyli szkoły, uczelnie, domy kultury : grupa może składać się minimum z 7 osób + opiekun. Ze względu na ograniczoną ilość identyfikatorów zapraszamy do jak najszybszej rejestracji wolontariuszy. By zarejestrować swoją grupę wolontariuszy należy pobrać odpowiednie materiały ze strony www.wosp.bydgoszcz.com z działu „PLIKI” i zapoznać się z instrukcją i regulaminem zapisów. Termin składania wniosków dla grup jest do 30 Listopada i decyduje kolejność złożenia wniosków.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu