Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMendry: Zamiast Biletu Metropolitarnego zainwestować w Bydgoską Kartę Miejską

Mendry: Zamiast Biletu Metropolitarnego zainwestować w Bydgoską Kartę Miejską

Napisane przez  Ł.R. / TVP Bydgoszcz Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 styczeń 2015 00:23

W audycji TVP Bydgoszcz ,,Polityka dla ludzi” reprezentujący Twój Ruch Jakub Mendry, który wkrótce obejmie mandat radnego Bydgoszczy, stwierdził, że zamiast inwestować w nową infrastrukturę jaką ma tworzyć Bilet Metropolitarny BiT City, lepiej rozwijać o kolejne miasta Bydgoską Kartę Miejską.

W poniedziałkowym wydaniu ,,Polityki dla ludzi” chwilę uwagi poświęcono kwestii Biletu Metropolitarnego BiT City, czyli elektronicznego biletu komunikacyjnego, który miał objąć Bydgoszcz i Toruń. Ten projekt planowano wdrożyć w 2015 roku, ale z powodu opóźnień może to dopiero nastąpić za 3 lata.

 

Z tego powodu bardzo ubolewał poseł PiS z okręgu toruńskiego Jan Ardanowski - Spięcie komunikacyjne Bydgoszczy i Torunia miało być widomym sygnałem, oprzyrządowane tym wspólnym biletem, łączenia Bydgoszczy i Torunia.

 

Natomiast reprezentujący Twój Ruch Jakub Mendry dał do zrozumienia, że dla Bydgoszczy jest to zły interes - Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Wiemy jaki miał być podział przy finansowaniu biletu i że większościowe środki miała wyłożyć Bydgoszcz.

 

Zdaniem Menderego lepiej rozwijać o kolejne miasta funkcjonującą w Bydgoszczy Kartę Miejską, która byłaby tak naprawdę zdublowana przez Bilet Metropolitarny - To czemu nie skorzystać z rozwiązań, które już mamy. W Bydgoszczy mamy bardzo fajnie funkcjonującą Kartę Miejską i rozszerzyć ją o kolejne miasta i gminy, w tym o Toruń. I na podstawie tej karty stworzyć jeden wspólny system, na pewno za mniejsze pieniądze i z perspektywą rozwoju.

 

Z tą wypowiedzią nikt nie podjął w studiu polemiki.Zastępca prezydenta Inowrocławia Ireneusz Stachowiak z kolei postulował, aby elektornicznym biletem objąć jego miasto.

 

Przedstawiciel Mennicy Polskiej, czyli operatora BKM, w rozmowie z naszą redakcją przyznał, że nie ma większych problemów, aby bydgoska karta wykorzystywana była także w pociągach.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu