Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBilet za 3,60 zł, radni nie wierzą

Bilet za 3,60 zł, radni nie wierzą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 grudzień 2012 23:45

Najprawdopodobniej w piątek radni otrzymają projekt uchwały zwiększającej cenę biletu jednorazowego o 40 groszy, do ceny 3,60 zł. Dodatkowo zlikwidowane mają być niektóre linie, a liczba kursów pozostałych ograniczona.

Jest to póki co wersja robocza, radni pytani o komentarz w tej sprawie jednak nie dowierzają - Jeżeli ktoś się spodziewa, że Bydgoszczanie będą płacić więcej za bilety przy jednoczesnym pogorszeniu jakości komunikacji miejskiej to chyba powinien zacząć leczyć się na nogi. Bo na głowę jest już zbyt późno – komentuje krótko radny Piotr Król, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości.

 

Dwa miesiące temu na forum Rady Miasta Bydgoszczy trafił projekt likwidacji między innymi taryfy A+T oraz bezpłatnych przejazdów dla seniorów. Pomysł ten spotkał się z dużą krytyką mieszkańców i radnych. W ostateczności nie został on nawet poddany pod głosowanie, gdyż wycofać go zdecydował się prezydent Rafał Bruski.

 

Pomysł podwyżki cen biletów póki co oceniają internauci i dziennikarze. W obu przypadkach są to oceny negatywne, bydgoscy publicyści są bowiem zgodni co do tego, że może to zniszczyć bydgoską komunikację publiczną.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu