Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKPEC pod młotek

KPEC pod młotek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 grudzień 2012 18:41

Prezydent Rafał Bruski chce pozyskać dodatkowe środki na inwestycje z tytułu sprzedaży Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W przyszłym tygodniu radni mają wyrazić zgodę na zbycie akcji w spółce w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia.

Zgodę na zbycie KPEC-u przez prezydenta radni podjęli w czasie poprzedniej kadencji pod koniec 2008 roku. Prywatyzacja ma obejmować sprzedaż 407 udziałów, z 408 będących w gestii miasta. Będzie to zatem prywatyzacja niemalże całościowa. Podyktowana ma być ona potrzebą uzyskania funduszy na inwestycje miejskie oraz znalezieniem inwestora, który wesprze rozwój firmy.

 

KPEC jest na rynku bydgoskim monopolistą w dostawie ciepła, każdego roku jego zysk wynosi około 10 mln złotych.

 

Warto przypomnieć, że pierwsze głosowanie w sprawie prywatyzacji KPEC zakończyło się odrzuceniem wniosku ówczesnych prezydentów przez radnych. Nie przejmując się tym niepowodzeniem postanowiono identyczny projekt uchwały skierować pod głosowanie kilka dni później. Wtedy jednym głosem uchwała przeszła. Doprowadziło to między innymi do rozpadu jednego z klubów radnych.

 

W przyszłym tygodniu czeka nas najprawdopodobniej kolejna burzliwa dyskusja, gdyż zapewne zablokować prywatyzację będą chcieli radni PiS i SLD.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu