Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJest szansa na porozumienie rowerzystów z kupcami

Jest szansa na porozumienie rowerzystów z kupcami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 grudzień 2012 10:26

Zastępca prezydenta Bydgoszczy Łukasz Niedźwiecki zaproponował kupcom z ulicy Gdańskiej i rozwiązanie, które w jakiś stopniu ma zadowalać obie strony.

Elementem spornym stało się około 30 miejsc parkingowych, które zostały zlikwidowane z powodu utworzenia kontrapasa dla rowerzystów. Kupcy twierdzili, że spadły im z tego powodu obroty, dlatego podjęli walkę o stałe zlikwidowanie tego elementu infrastruktury rowerowej.

Przed tygodniem miał miejsce protest bydgoskich rowerzystów który zakończył się rozmową z zastępcą prezydenta Łukaszem Niedźwickim, który obiecał w tym tygodniu przygotować propozycję rozwiązania tej spornej sytuacji.

 

Ta propozycja ma zakładać przeniesienie części kontrapasu na chodnik (na odcinkach gdzie pojawiają się miejsca parkingowe). Kontrapas ma być także infrastrukturą sezonową (likwidowaną na czas zimy).

 

Za tydzień ma dojść do kolejnego spotkania prezydenta Niedźwieckiego z kupcami i rowerzystami, na którym istnieje szansa, że dojdzie do porozumienia.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu