Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd jutra tramwaje po nowemu

Od jutra tramwaje po nowemu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 grudzień 2012 14:27

W sobotę przywrócony zostanie ruch tramwajowy na ulicy Gdańskiej, do leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Wiąże się to z małymi zmianami w funkcjonowaniu linii tramwajowych.

Tramwaje będą kursowały na stałych trasach przebiegu:

Linia nr 1 w relacji: Wilczak - Las Gdański,

Linia nr 2 w relacji: Las Gdański - Dworzec Autobusowy - Rondo Kujawskie,

Linia nr 3 w relacji: Wyścigowa - Dworzec Autobusowy - Rycerska,

Linia nr 4 w relacji: Bielawy - Dworzec Autobusowy - Glinki,

Linia nr 5 w relacji: Rycerska - Babia Wieś - Glinki,

Linia nr 6 w relacji: Bielawy - Babia Wieś - Łęgnowo,

Linia nr 7 w relacji: Kapuściska - Wyścigowa,

Linia nr 8 w relacji: Kapuściska - Dworzec Autobusowy - Wilczak.

 

Od kilku tygodni dzięki nowej inwestycji tramwaje kursują do dworca PKP. Nie wszystkich jednak nowy rozkład komunikacji tramwajowej zakłada. Skarżą się mieszkańcy Wilczaka na zbyt małą liczbę kursów na ich osiedle. Z kolei często można zauważyć puste wagony tramwajów na ulicy Dworcowej. Mieszkańcom też nie podobają się częste zmiany układu linii, co prowadzi do wielu pomyłek, gdyż większość bydgoszczan nauczyła się już na pamięć układu linii który funkcjonował od wielu lat.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu