Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa razie bez propozycji taryf MZK

Na razie bez propozycji taryf MZK

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 grudzień 2012 18:06

Na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy nie będzie dyskusji na temat zmian taryf w komunikacji publicznej oraz cięć linii autobusowych. Pomysł ZDMiKP zakładający podwyżkę biletów jednorazowych o 40 groszy został równie skrytykowany przez prezydenta Niedźwieckiego jak i mieszkańców.

 

Zastępca prezydenta Łukasz Niedźwiecki, pod którego podlega Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej jak ustaliliśmy oczekiwał od tej jednostki propozycji wewnętrznych oszczędności, a nie cięć liczby linii autobusowych albo podwyżek cen biletów. Dlatego póki co pozostaje nam czekać na efekty dalszej pracy urzędników z ZDMiKP.

 

W pierwszy dzień świąt, w środę 26 grudnia o godzinie 16 na Starym Rynku planowany jest protest, na którym mieszkańcy Bydgoszczy mają wyrazić swoja dezaprobatę wobec polityki ZDMiKP.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu