Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz3 lata temu w Bydgoszczy

3 lata temu w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 grudzień 2012 10:04

Grudzień, to w Bydgoszczy najbardziej emocjonujący okres w pracach nad budżetem miasta. 9 grudnia 2009 roku Rada Miasta głosowała wniosek radnych PiS, aby zwiększyć dotacje z budżetu miasta do miejskich wodociągów.

Dopłaty wypadły bez głosowania

Prezydent Konstanty Dombrowicz zaproponował kwotę 4 milionów złotych z budżetu miasta na rzecz zmniejszenia podwyżek cen wody i ścieków. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcieli zwiększenia tej dopłaty do 7 milionów złotych, aby podwyżki w ogóle nie dotknęły mieszkańców Bydgoszczy.

 

W opinii prezydenta Dombrowicza ten projekt był sprzeczny z ustawą o finansach publicznych. Poparcie prezydentowi udzieliła przewodnicząca rady Dorota Jakuta i propozycja radnych PiS-u nie była w ogóle głosowana.

 

Ten wniosek powinien być głosowany i to rada powinna zdecydować czy go przyjmuje czy nie – skomentował całe zamieszanie oburzony radny SLD Jacek Bukowski.

 

Bo europoseł był we Wrocławiu

Poseł do Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki po prośbie władz Torunia wsparł starania tego miasta o utworzenie drugiego przedstawicielstwa Parlamentu Europejskiego w Polsce. Dziennikarze zaczęli pytać dlaczego europoseł nie wspiera Bydgoszczy w walce o tę prestiżową instytucję. I tu się okazało, że żadna aplikacja z naszego miasta do przewodniczącego PE Jerzego Buzka nawet nie wpłynęła.

 

Pytanie w tej sprawie zadał w ramach interpelacji radnego Jarosław Wenderlich z PiS. Odpowiedź prezydenta była jednak dość zaskakująca – Bo Pan Czarnecki przebywał we Wrocławiu – odpowiadał prezydent Konstanty Dombrowicz.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu