Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Teraz jest czas dla pokolenia nieskażonego komunizmem”

,,Teraz jest czas dla pokolenia nieskażonego komunizmem”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 grudzień 2012 21:57

Wbrew zapowiedziom niektórych mediów marsz antykomunistyczny organizowany przez Narodową Bydgoszcz przebiegł spokojnie, nie było także antysemickich haseł.

 

 

Jeszcze przed wyruszeniem marszu na Placu Wolności doszło do próby sprowokowania uczestników marszu. Nieznany mężczyzna stanął z transparentem o treści – Wiara dla wierzących. Polska dla wszystkich. Patriotyzm nie!.   Mężczyzna wyraził oburzenie, że robione są mu zdjęcia mimo, że pojawił się na terenie zgromadzenia. Policjanci chcąc uniknąć niepotrzebnych konfliktów postanowili wylegitymować zachowującą się prowokacyjnie osobę.

 

 

 

Sam marsz przebiegł jednak bez większych zakłóceń. W czasie przemarszu pojawiły się okrzyki między innymi upamiętniające Narodowe Siły Zbrodnie oraz krytykujące komunizm oraz generała Wojciecha Jaruzelskiego – Zima wasza, wiosna nasza. Nigdy więcej komunizmu.

Za słowa kłamstwem splugawione. Za mundur bratnią krwią splugawiony. Za ręce siłą rozłączone. Za naród głodem umęczony. Za oczy dziecka wystraszone. Odnieś triumf w partyjnej chwale. Naród dziękuje ci generale – przytoczył słowa wiersza znalezione w jednej z cel okresie stanu wojennego Wojciech Koźmiński z Młodzieży Wszechpolskiej.

 

 

W marszu udział wzięło ponad 200 osób, były zarówno młode osoby związane z ruchem narodowym i innymi środowiskami patriotycznymi, jak i starsi, którzy w okresie stanu wojennego byli represjonowani – Co 30, co 40 lat jest zmiana pokoleniowa. Teraz jest czas dla młodego pokolenia, nie skażonego z komunizmem. Nie powiązanego z tymi ludźmi, którzy w roku 81 wprowadzali stan wojenny. Bardzo was prosimy, abyśmy się zawsze spotykali. Będziemy wam pomagać. Jesteśmy razem! – mówił do młodych radny Stefan Pastuszewski, represjonowany w przeszłości za walkę z komunizmem – Chcemy was wezwać do radykalnej walki o Polskę. Za 2 lata są wybory parlamentarne, będą wybory samorządowe. Musicie wchodzić w te struktury. Dla was jest teraz miejsce i czas.

 

Relacja wideo z marszu wkrótce.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu