Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS negatywnie ocenia ostatnie 2 lata

PiS negatywnie ocenia ostatnie 2 lata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 17 grudzień 2012 15:00
Najnowszy spot PiS

Liderzy bydgoskich struktur Prawa i Sprawiedliwości ocenili dzisiaj 2 lata prezydenta Rafała Bruskiego. Ich ocena w tej kwestii jest negatywna. Przedstawiono dzisiaj także ,,Białą Księgę” będącą raportem z przebiegu ostatniej kadencji.

 

 

­Obietnice składa się po to, by ich nie dotrzymywać – tymi słowami Niccolo Ammaniti rozpoczęto dzisiejszą konferencję prasową.

Przewodniczący klubu radnych PiS Piotr Król przypomniał wizyty najwyższych przedstawicieli PO w czasie kampanii wyborczej, którzy przyjechali poprzeć Rafała Bruskiego. Był premier Donald Tusk, który obiecał budowę drogi ekspresowej S5, byli ministrowie Ewa Kopacz, Bogdan Zdrojewski i Krzysztof Kwiatkowski. Ten ostatni miał obiecać powstanie w Bydgoszczy sądu apelacyjnego.

 

Zdaniem Króla zamieszanie wokół organizacji meczu Polska – RPA także nie służy wizerunkowi Bydgoszcz – Dzieje się to w sytuacji, gdy prezydent jest z PO, a wojewoda z partii koalicyjnej.

 

Z kolei przewodniczący bydgoskiego PiS Łukasz Schreiber zarzucił prezydentowi łupienie bydgoszczan, po przez sukcesywne podnoszenie opłat i cen biletów komunikacji publicznej. Podkreślano, że Bydgoszcz ma jedne z najdroższych cen wody w Polsce.

 

Pojawia się także zarzut kolesiostwa w zarządach spółek miejskich - Wielu zdolnych młodych ludzi nie widzi dla siebie przyszłości w Bydgoszczy, ponieważ wyda się, że znalezienie pracy w sektorze publicznym uzależnione jest od znajomości z ważną osobą z PO – czytamy w ,,Białej Księdze”. Pojawia się tutaj nazwisko żony zastępcy prezydenta Sebastiana Chmary, która została niedawno zastępcą dyrektora bydgoskiego NFZ. Prawo i Sprawiedliwość zarzuca także nominację na funkcję wiceprezesa KPEC Konrada Mikołajskiego, który w ich opinii doprowadził do upadku bydgoski Zachem.

 

Bydgoszcz jest chyba jedynym miastem w Polsce, gdzie wybrany dwa lata temu w wyborach bezpośrednich prezydent dużego miasta stał się podwładnym prezesa jednej z miejskich spółek – czytamy w opracowaniu partii Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi tutaj o rzekomą podległość wobec prezesa MWiK Stanisława Drzewieckiego.

 

Prezydentowi zarzuca się także brak wizji rozwoju miasta. Tutaj politycy Prawa i Sprawiedliwości odnoszą się głównie do przyjętej przez Rade Miasta strategii rozwoju miasta 2005-2015 która zakłada realizację założeń, które zostały zapomniane. Ponadto przeczytać możemy o chaosie decyzyjnym, który widoczny był podczas ostatniego zamieszania wokół kontrapasów na ulicy Gdańskiej.

W nowym roku PiS zamierza wyjść do mieszkańców Bydgoszczy z szeroką kampanią informacyjną.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu