Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa zmiany w BiT City już za późno!

Na zmiany w BiT City już za późno!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 17 grudzień 2012 15:19

Bydgoszcz nie ma co liczyć na Kolej Miejską w ramach BiT City, która połączyła by Osową Górę z resztą miasta. Z takim wnioskiem wystąpił ostatnio Instytut Rozwoju Bydgoszczy, wszelkie wątpliwości rozwiało jednak wyjaśnienie zastępcy prezydenta Bydgoszczy.

W przyszłym roku mają zostać uruchomione pociągi kursujące co godzinę, a w godzinach szczytu nawet co 30 minut na trasie Toruń Wschodni – Bydgoszcz Główna.

 

Instytut Rozwoju Bydgoszczy zauważył, że jest to rozwiązanie bardzo korzystne dla Torunia, gdyż wyżej wymieniona stacja jest krańcową, co sprawi, że pociągi będą przejeżdżały przez całe miasto, tworząc swoistą Kolej Miejską. W przypadku Bydgoszczy jest to mniej korzystne rozwiązanie, gdyż pociągi będą kończyć kurs w centrum miasta. Mimo, że mogły by dojeżdżać do stacji Bydgoszcz – Osowa Góra albo i nawet do Kruszyna.

 

Na ostatniej sesji Rady Miasta z takim zapytaniem zwrócił się do prezydenta radny Stefan Pastuszewski. W odpowiedzi autorstwa zastępcy prezydenta Łukasza Niedźwieckiego dowiadujemy się, że na dzień dzisiejszy nie jest możliwa zmiana – Ewentualne zmiany w kształcie projektów na obecnym etapie nie są możliwe, ze względu na wysoki stan zaawansowania prac nad przygotowaniem wszystkich przedsięwzięć oraz uzyskane akceptacje Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

 

Prezydent Niedźwiecki zaznacza jednak, że ta linia będzie mogła być przedłużona w ramach inwestycji realizowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 Unii Europejskiej.

 

Pora zacząć zatem zadawać pytanie, dlaczego poprzednie władze miasta wynegocjowały tak niekorzystne dla Bydgoszczy rozwiązanie?

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu