Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUstalono taryfy za gospodarkę odpadami

Ustalono taryfy za gospodarkę odpadami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 grudzień 2012 15:22

Od 1 lipca 2013 roku gospodarstwa domowe będą musiały zapłacić maksymalnie 25 złotych od każdego zamieszkałego domownika, w przypadku prowadzenia selektywnej zbiórki, ta opłata będzie o połowę niższa.

 

Przyjęta dzisiaj przez radnych uchwała została podyktowana ustawą sejmową, która zobowiązuje gminy do prowadzenia gospodarki odpadami.

 

Sama koncepcję ustawy skrytykował radny Stefan Pastuszewski -  Tworzy się pośrednika który jest kosztowny Unia zalecała podjęcie ustawy,  al. jej nie nakazywała.

 

Z kolei jego partyjny kolega z PiS Tomasz Rega miał wątpliwości codo weryfikowania selektywnej zbiórki. Wysokość opłaty ma być bowiem naliczana w oparciu o deklaracje jakie będą składać mieszkańcy.

 

Liczymy na uczciwość – wyjaśniła krótko zastępca prezydenta Grażyna Ciemniak, która poinformowała także, że prowadzone są i będą kampanie społeczne poświeconą zagadnieniom ekologii.

 Podane stawki: 25 zł i 12,5 zł są to maksymalne przewidywane, gdyż jak zaznaczyła prezydent Ciemniak, przetargi mogą wyłonić wykonawcę, który utylizował będzie odpady po niższych kosztach.

Pojawił się także wniosek na temat wprowadzenia ulg dla rodzin wielodzietnych. W tej sprawie prezydent zamierza wystosować zapytanie do ministerstwa, czy prawnie jest to możliwe. Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna, Rada Miasta nad tym problemem pochyli się raz jeszcze.

 

Za przyjęciem   uchwały było 18 radnych, przy 7 głosach sprzeciwu.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu