Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKPEC może zostać sprzedany

KPEC może zostać sprzedany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 grudzień 2012 18:18

Radni zmienili dzisiaj uchwałę o możliwości sprzedaży Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z 2008 roku. Ta zmiana modyfikuje sposób zbycia udziałów tej spółki.

KPEC jest na bydgoskim rynku monopolistą, dzięki czemu generuje kilka milionów zysków rocznie. Mimo zgody Rady Miasta obowiązującej od 3 lat nie udało się go sprywatyzować, z powodu braku zainteresowania ewentualnych kupców.

 

Rada Miasta zmieniła dzisiaj sposób zbycia udziałów na tryb negocjacji podjętych na podstawie zaproszenia publicznego. To ma znacznie ułatwić całą procedurę.

 

Prezydent Rafał Bruski liczy, że środki uzyskane z prywatyzacji pozwolą na realizację większej ilości zadań inwestycyjnych w latach 2014-2020, gdyż w tym okresie najprawdopodobniej Polska otrzyma po raz ostatni duże wsparcie finansowe z Unii Europejskiej.

Prywatyzacja zakłada zbycie prawie wszystkich udziału miasta, co w opinii radnych Prawa i Sprawiedliwości wywołuje dla miasta pewne niebezpieczeństwa. Z tego powodu klub radnych PiS głosował przeciwko tej uchwale.

 

Projekt poparło tylko 14 radnych, przy 7 przeciwnych, 1 wstrzymującym i 9 nieobecnych.

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu