Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNierealne budżety i zmarnowane pieniądze

Nierealne budżety i zmarnowane pieniądze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 grudzień 2012 09:26

Nic nie boli bardziej jak zmarnowane miejskie pieniądze i nie należycie wykorzystane projekty inwestycyjne.

Na środowej sesji Rady Miasta, w momencie dyskusji nad budżetem miasta na rok 2013 poruszona została kwestia budowy uliczek osiedlowych. Radni PiS wnioskowali o ujęcie większej liczby ulic, gdyż w innym wypadku przedawnieniu ulegnie dokumentacja inwestycyjna, której wykonanie wiązało się z wydatkami z budżetu miasta.

Przyjęto 2 lata temu budżet nierealny – tłumaczył prezydent Rafał Bruski, w którego opinii liczba projektów budowlanych przewyższyła możliwości finansowe miasta.

Trudno mieć pretensje do prezydenta, że na przełomie lat 2007-2009 ktoś nieodpowiedzialnie tworzył projekty drogowe – bronił w tej kwestii prezydenta radny SLD Jacek Bukowski.

Ktoś te budżety poprzedniemu prezydentowi uchwalał i na tej sali znajdują się te osoby – odniósł się do części radnych Platformy Obywatelskiej, przewodniczący klubu radnych PiS Piotr Król.

Przypomnijmy, że w poniedziałek na naszych łamach pisaliśmy o tym, że w opinii ratusza realizacja projektu Kolei Metropolitarnej BiT City, jest już na takim etapie realizacji, że nie ma możliwości jego modyfikacji. Ubolewać można zatem, że poprzedni liderzy miasta na etapie negocjacji nie uwzględnili przebiegu pociągów do stacji Bydgoszcz – Osowa Góra, co by tworzyło w Bydgoszcz swoistą Kolej Miejską. Tej szansy jednak nie wykorzystano.

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu