Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPracownicy Zachemu wysłali parlamentarzystom życzenia

Pracownicy Zachemu wysłali parlamentarzystom życzenia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2012 16:41

Zaraz po święta, w dniu 27 grudnia mają się zacząć zwolnienia grupowe w bydgoskim Zachemie. Osoby, które być może niedługo zasilą armię bezrobotnych wystosowały do parlamentarzystów z naszego okręgu życzenia, w którym dziękują za ich pracę.

Może w przedświątecznej krzątaninie, obfitującej w spotkania opłatkowe, pełne słów o wzajemnej życzliwości, pomocy, miłości znajdzie Pan chwilę, by pomyśleć o dwóch tysiącach osób – pracowników bydgoskiego ZACHEM-u i spółek z nim współpracujących, którzy po Świętach Bożego Narodzenia otrzymają wypowiedzenia z pracy. Być może wśród tych osób są Pana wyborcy. Jak Pan się czuje? Jak się czuje osoba, która wybrana przez mieszkańców tego miasta nie zrobiła nic dla swojego regionu? Dlaczego zwalniani pracownicy Fabryki Fiata zainteresowali swoim losem rząd, który przeznacza na odprawy dla nich dodatkowe miliony? Może pomogli im ich „WYBRAŃCY” – parlamentarzyści. Może im po prostu CHCIAŁO się coś zrobić dla ludzi – życzenia tej treści otrzymali europosłowie, posłowie i senatorowie z naszego okręgu.

 

W najbliższych wyborach na pewno o Pana „zasługach” będziemy pamiętać. Życzymy spokojnych Świąt. My i nasze rodziny takich Świąt na pewno nie będziemy mieć.

 

Słusznie rozżaleni pracownicy likwidowanego „Zachemu” przenieśli swoje obawy i rozgoryczenie na wszystkich parlamentarzystów kujawsko-pomorskich, nie wnikając w ocenę podejmowanych przez nich działań, bądź zaniechań – odnosi się do treści listu europoseł Janusz Zemke - Parlamentarzyści – w polskim Sejmie, czy w Parlamencie Europejskim – nie mają równych możliwości oddziaływania na decyzje władz. Jest grupa tych, związanych z obozem władzy – koalicją Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy są odpowiedzialni za podejmowane decyzje, także tą o likwidacji „Zachemu”. Jest też grupa posłów opozycji, których oddziaływanie jest ograniczone do krytyki, nagłaśniania problemów, interpelowania do władz. W obrębie moich kompetencji – posła do Parlamentu Europejskiego z opozycyjnego SLD – wykorzystałem wszystkie możliwości.

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu