Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłodzi wzruszyli kombatantów AK (foto+wideo)

Młodzi wzruszyli kombatantów AK (foto+wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 grudzień 2012 13:26

W czwartek hotelu ,,Zawisza” odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez kibiców piłkarskich  (Zawisza Bydgoszcz) , dla byłych żołnierzy Armii Krajowej. Był to moment pamięci o tych którzy już odeszli oraz radości, że dla młodych nadal wartości patriotyczne mają jakieś znaczenie.

 

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia teatralnego przygotowanego przez młodych aktorów pod kierownictwem Małgorzaty Jaroszyńskiej. Spektakl przedstawiał historię jednego z największych bohaterów II wojny światowej – rotmistrza Witolda Pileckiego oraz innych żołnierzy AK, którzy po zakończeniu wojny zamiast honorów otrzymali od komunistycznych władz prześladowania i śmierć.

 

Jestem pod dużym wrażeniem i pod dużym przeżyciem duchowym oraz artystycznym. Patrząc na was możemy być spokojni o przyszłość, że mamy taką wspaniałą młodzież i wychowawców – podziękował ks. płk. Zenon Surma, proboszcz parafii katedralnej, który wygłosił Słowo Boże i przekazał wszystkim życzenia od Biskupa Polowego Wojska Polskiego – Szkoda, że środki masowego przekazu, nie potrafią albo nie chcą ukazać tego piękna i dobra, które się dzieje w naszym społeczeństwie, bo to nie jest medialne. Przekazują natomiast wszystko co jest złe i niedobre, bo zło zawsze jest krzykliwe.

 

Następnie wszyscy przy opłatku złożyli sobie życzenia. Na pożegnanie byli żołnierze otrzymali od kibiców upominki – Chcieliśmy okazać pamięć i wdzięczność tym, którzy płacili najwyższą cenę      za walkę o Polskę ­– komentują krótko kibice.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu