Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłodzi wzruszyli kombatantów AK (foto+wideo)

Młodzi wzruszyli kombatantów AK (foto+wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 grudzień 2012 13:26

W czwartek hotelu ,,Zawisza” odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez kibiców piłkarskich  (Zawisza Bydgoszcz) , dla byłych żołnierzy Armii Krajowej. Był to moment pamięci o tych którzy już odeszli oraz radości, że dla młodych nadal wartości patriotyczne mają jakieś znaczenie.

 

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia teatralnego przygotowanego przez młodych aktorów pod kierownictwem Małgorzaty Jaroszyńskiej. Spektakl przedstawiał historię jednego z największych bohaterów II wojny światowej – rotmistrza Witolda Pileckiego oraz innych żołnierzy AK, którzy po zakończeniu wojny zamiast honorów otrzymali od komunistycznych władz prześladowania i śmierć.

 

Jestem pod dużym wrażeniem i pod dużym przeżyciem duchowym oraz artystycznym. Patrząc na was możemy być spokojni o przyszłość, że mamy taką wspaniałą młodzież i wychowawców – podziękował ks. płk. Zenon Surma, proboszcz parafii katedralnej, który wygłosił Słowo Boże i przekazał wszystkim życzenia od Biskupa Polowego Wojska Polskiego – Szkoda, że środki masowego przekazu, nie potrafią albo nie chcą ukazać tego piękna i dobra, które się dzieje w naszym społeczeństwie, bo to nie jest medialne. Przekazują natomiast wszystko co jest złe i niedobre, bo zło zawsze jest krzykliwe.

 

Następnie wszyscy przy opłatku złożyli sobie życzenia. Na pożegnanie byli żołnierze otrzymali od kibiców upominki – Chcieliśmy okazać pamięć i wdzięczność tym, którzy płacili najwyższą cenę      za walkę o Polskę ­– komentują krótko kibice.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu