Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa rok pojedziemy trasą uniwersytecką

Za rok pojedziemy trasą uniwersytecką

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 23 grudzień 2012 16:40

Pod koniec 2013 roku do użytku oddana ma zostać most imienia Lecha Kaczyńskiego, który połączy ulicę Jagiellońską z Wojska Polskiego.

Od kilku dni w okolicy ulicy Toruńskiej pracuje gąsienicowy dźwig ,,Herkules”, który wazy 600-ton. Był on wykorzystywany wcześniej między innymi przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. W ostatnich dniach dzięki jego pracy udało się zakończyć budowę jednego z pylonów mostu.

 

Kolejnymi zadaniami ,,Hekrulesa” będzie dokończenie konstrukcji mostu, co będzie wymagało ułożenia elementów ważących nawet 130 ton.

Realizację inwestycji rozpoczęto w 2011 roku, kosztować ma ona 206 mln złotych, z tego około 96 mln przekaże Unia Europejska. Po zakończeniu inwestycji możemy liczyć na odciążenie ruchu na ulicach Toruńskiej i Kujawskiej.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu