Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚwiąteczny protest przeciwko ZDMiKP

Świąteczny protest przeciwko ZDMiKP

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 grudzień 2012 15:05

W środę 26 grudnia o godzinie 15 odbyć ma się protest przeciwko polityce Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz dalszym cięciu linii autobusowych.

w do kasy sprawił, że ZDMiKP sytuację próbował ratować pomysłami zlikwidowania niektórych linii autobusowych, ograniczeniu liczby kursów, kolejnych podwyżek cen biletów oraz nawet rozliczania autobusów po godzinie 19 jako linii nocnych. Te pomysły na chwilę obecną nie zostały zaakceptowane przez współpracowników prezydenta Bruskiego, którzy uznali je za absurdalne. Nie wykluczone jednak, że jakieś zmiany wkrótce zostaną przedstawione pod głosowanie radnych.

 

Z tego powodu głównie odbędzie się jutrzejszy protest – Powiedz stanowcze nie antyspołecznym działaniom władzy – czytamy w jednym z ogłoszeń.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu